Ürünlerin teslimatı firmamızın anlaşmalı olduğu kargo şirketi, Yurtiçi Kargo ile sağlanmaktadır. Gönderilerin ücreti siparişinizle orantılı olarak değişmektedir. Web sitemiz üzerinden yaptığınız alışverişlerde kargo ücreti otomatik olarak hesaplanmakta ve siparişinize ilave edilmektedir. Bu sayede gönderiler anlaşmalı kargomuz tarafından size ulaştırılmakta ve ilave bir ücret alınmamaktadır.

Web sitemiz haricinde verdiğiniz siparişlerde, müşteri temsilcimiz ile yaptığınız görüşmeye göre kargo gönderimine ait ücretin ödemesi tarafınıza ait olabilir veya yine ek bedel hesaplanarak anlaşmalı kargomuz ile gönderim yapılabilir.

Teslimat Şartları

Sipariş etmiş olduğunuz ürünleri ertesi gün kargoya teslim etmeye gayret ediyoruz. Stoklarımızda bulundurmadığımız veya temini zaman alan ürünler için kargoya teslim süresi 3 – 7 iş günü sürebilir. Gecikmesi muhtemel teslimat durumunda size bilgi verilmektedir.

Stoklarımız tedarikçi firmalarımızın stokları ile orantılıdır. İthal ürünlerimiz genellikle siparişe göre stoka dahil edildiğinden kargoya teslim süresi 2 – 6 hafta sürebilir.

Cuma günü vermiş olduğunuz siparişler Pazartesi günü kargoya teslim edilmektedir.

Ürün teslimatının aksamadan gerçekleştirilebilmesi için lütfen gün içinde (09.00 – 17.00 saatleri arasında) bulunduğunuz yerin adresini teslimat adresi olarak bildiriniz.

Lütfen dikkat ediniz!!!

Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri, teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar olduğunu düşünüyorsanız kargo firmasına tutanak tuttururarak ürünü teslim almayınız.

Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiği kabul edilmektedir. Ürün hasarlı ise; hazırlamış olduğunuz tutanağı en kısa zamanda info@yenilab.com email adresine bildiriniz. Bu işlemleri gerçekleştirdiğiniz taktirde paketinizle ilgili çalışmalara başlayarak, en kısa zamanda teslimatın tekrarlanmasını sağlayacağız.

Almış olduğunuz ürünü, ambalajını açmadan / tahrip etmeden / bozmadan, ürünü kullanmadan teslim tarihinden itibaren ondört (14) günlük süre içinde teslim aldığınız şekli ile iade edebilir veya başka bir ürün ile değiştirebilirsiniz.

Firmamız iade talebi aldıktan sonra ürünü nereye ve nasıl iade edeceğinizi size bildirecektir. Bu bilgileri size iletmemizle birlikte siz iade etmek istediğiniz ürünü orijinal ambalajına koyarak Yurtiçi Kargo vasıtasıyla veya elden belirtilen adrese teslim edebilirsiniz.

İade işlemlerinde ortaya çıkacak kargo masrafları tarafımıza ait olacaktır.

Bunun Haricinde;

Satılan ürünün hatalı olması durumunda ve taşıma sırasında paketin zarar görmesi ve bu zararın tespit edilerek ürünün alıcı tarafından teslim ALINMAMASI durumunda zarar tarafımızdan telafi edilir.

Teslimatçı firmadan kaynaklanan sorunlarda; zarar görmüş paketler teslim alınmayarak teslimatçı firmaya tutanak tutturulmalıdır. Eğer teslimatçı firma yetkilisi paketin hasarlı olmadığını düşünüyorsa, orada paketin açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkınız vardır. Ancak paket tarafınızdan teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır.

Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın sizde kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda bize bildirilmelidir. En kısa sürede yeni ve sağlıklı bir teslimatın gerçekleşmesini sağlayacağız.

Ürünlerle ilgili sorunlardaki (teslimat sırasında farkedilmesi mümkün olmayan sorunlar bu kapsama girer) talebinizin kabulü için;

  1. Fatura adınıza kesilmişse ve vergi mükellefi değilseniz, tarafınıza kesilen fatura ve irsaliyemiz; eğer vergi mükellefiyseniz ya da sipariş faturanızı şirketinize kestirmişseniz, iade edeceğiniz ürün(ler)le ilgili fatura ve irsaliyeniz ürünlerle birlikte gönderilmelidir.
  2. İade işlemi teslim tarihini takip eden iki gün içinde başlatılmış olmalıdır.
  3. İade edilen ürünler teslimatta kullanılan firma ile geri gönderilmelidir.

İade gerekçesi değerlendirildikten sonra yukarıda sıralanan koşullara uygun olması durumunda sorunlu / hatalı ürünler yenileriyle değiştirilecektir. Böyle bir durumda iade ve yeniden gönderme aşamalarının tüm masrafları tarafımıza aittir.

Ürünün iadesinin yukarıdaki koşullara uygun bulunmaması durumunda ise iade talebi sürecindeki tüm masraflar bizzat müşteri tarafından karşılanır.